Quady i Motocykle: sprzedaż, serwis, akcesoria

Kola, opony

 

Nasza oferta serwisu opon i kół:

  • wymiana opon, dętek
  • wyważanie kół
  • wymianę łożysk
  • centrowanie kol.


Zły stan techniczny kół (luźne łożyska, luźne szprychy, krzywe felgi) lub mocno zużyte opony często są przyczyna upadków na motocyklach. Wcześniej wykryte defekty pozwolą nam zabezpieczyć się przed niepożądanymi problemami z samym sprzętem jak również ze zdrowiem. W naszym serwisie ocenimy stopień zużycia części, które maja wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wymienimy zużyte części za pomocą profesjonalnych narzędzi.

Wymiana opon, łożysk, centrowanie kol należą do podstawowych czynności serwisowych. Chyba niewielu trzeba przekonywać, że w przypadku jednośladów liczy się każdy detal. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko usterki, które w wielu sytuacjach równa się z dużo gorszymi konsekwencjami niż w przypadku usterki w samochodzie.Tym większą uwagę trzeba więc zwrócić na opony, które decydują przecież o tak ważnych aspektach jazdy jak przyczepność, czy też droga hamowania.

Właściwy dobór opon do motocykla jest to punkt wyjścia, jeśli mówimy o ogumieniu w motocyklu, choć ciągle wiele osób zdaje się o tym zapominać. Opona motocyklowa ma zdecydowanie wyżej ustawioną poprzeczkę wymagań, jakim musi sprostać, niż opona samochodowa. Motocykl, jak wiemy, porusza się w pochyleniach, a tego nie da się robić sprawnie, bez odpowiedniego profilu opony. Zakładanie opon niewymiarowych zaburza ich profil , przez co najczęściej pogarsza właściwości jezdne motocykla. Posiadamy duży magazyn opon